Kapliczka św. Huberta i tablica pamiątkowa w lesie koło Szczepocic

Ten artykuł dodałem 17.10.2021 roku

Niedaleko Szczepocic Prywatnych, w lesie na lekkim wzniesieniu znajduje się kapliczka św. Huberta. Obok niej jest też tablica pamiątkowa.

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Drewniana kapliczka została postawiona w 2010 roku, na 40-lecie Koła Łowieckiego „Knieja”. Powstało ono w 1970 roku. Obiekt otoczony jest drewnianym płotkiem. U szczytu kapliczki jest płaskorzeźba z wizerunkiem św. Huberta, patrona m.in. myśliwych oraz leśników. Poniżej znajduje się wyryta informacja mówiąca o okolicznościach powstania tego obiektu. W dolnej części słupa wspomniano o wykonawcy – P. Wychowańcu. Obok kapliczki znajduje się głaz z przytwierdzoną do niego tablicą. Na tablicy zapisano:

PAMIĘCI MYŚLIWYCH KOŁA ŁOWIECKIEGO
KNIEJA NR 32 W RADOMSKU,
KTÓRZY ODESZLI DO KRAINY WIECZNYCH ŁOWÓW,
A MIELI PRZYJEMNOŚĆ POLOWAĆ
I PRACOWAĆ W TUTEJSZYCH LASACH
NA CHWAŁĘ SPOŁECZNOŚCI ŁOWIECKIEJ.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

211 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)