Nowa pocztówka – kamienica przy ul. Reymonta 46 w Radomsku

Postanowiłem skorzystać z usługi, którą zachwalał mój kolega. Zaprojektowałem pocztówkę w specjalnym serwisie, i oto jest – nowość z Radomska 🙂

Wrzesień 2023 r., fot. Paweł Dudek

Wrzesień 2023 r., fot. Paweł Dudek

Na początek to tylko 10 sztuk, a więc pierwszy argument mówiący o tym, że edycja jest limitowana. Drugi argument – na zdjęciu znajduje się obiekt, który chyba na pocztówkę jeszcze nie trafił. To budynek pochodzący z 1898 roku, ostatnio odrestaurowany w 2019 roku i nadal świecący blaskiem 😉 Kamienica przy ul. Reymonta 46 to ciekawe miejsce na architektonicznej mapie Radomska. Wybrałem akurat ten obiekt z powodów estetycznych, ale i pewnych prywatnych.

Wrzesień 2023 r., fot. Paweł Dudek

Pocztówka została stworzona w serwisie Cewe for Rossmann (fotouslugi.pl). W internecie znajdzie się jeszcze garść innych tego typu serwisów. Ja akurat w tym przypadku nie poszalałem w generatorze, nie dodawałem żadnych napisów, ramek, postawiłem na jedno zdjęcie bez żadnych dodatków i przeróbek. Druga strona pocztówki jest już wstępnie gotowa, tzn. są pola na dane adresata i naklejenie znaczka, a można jeszcze dodać swoje opisy tego, co na odwrocie. Pocztówki drukowane są na całkiem miłym papierze kredowym matowym. Gotowe pocztówki można odebrać np. w wybranym przez siebie salonie Rossmann. Zapakowane są one w dwie koperty – jedną dużą na przesyłki kurierskie, a drugą mniejszą i całkiem ładną, nic więc się nie pogniecie. Jeśli chodzi o cenę, to jest ona dość wysoka i jak ktoś chciałby zamówić np. 100 pocztówek, lepiej znaleźć kogoś, kto stworzy projekt i wyśle go do drukarni – wtedy wyjdzie taniej. A usługę, którą opisuję w tym artykule polecam osobom nie mającym czasu ani umiejętności projektowania do druku. Ja traktuję to jako ciekawostkę. Kolejne pocztówki będę zapewne drukował w większym nakładzie, tak jak kiedyś tę przedstawiającą ulice Św. Rozalii.

705 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj