Rozstrzygnięcie konkursu pocztówkowego

Ten artykuł dodałem 18.11.2021 roku

We wtorek 9 listopada ogłosiłem konkurs, w którym można było wygrać zestaw dwóch nowych pocztówek – z Radomska i Wielgomłyn. Takich jak poniżej. Pora na rozstrzygnięcie!

Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Pytanie brzmiało: Jak w okresie PRL-u nazywała się ulica Świętej Rozalii w Radomsku?
Prawidłowa odpowiedź: ulica Karola Wójcika.
P.S. Oczywiście ta ulica nie nazywała się w ten sposób przez cały okres PRL-u. To w ogóle ciekawe zagadnienie, o tym jak zmieniały się nazwy ulic w Radomsku pisałem w obszernym artykule tutaj.

Kto wygrał?

Wszystkich zgłoszeń było 23. Prawidłowych odpowiedzi było 22 (a więc jedna osoba przysłała odpowiedź nieprawidłową). Wylosowałem pięcioro zwycięzców. Oto lista osób, z którymi skontaktuję się drogą mailową:

Agnieszka K.
Michał P.
Marcin G.
Mariola S.
Agnieszka L.

Sprawdziłem – wśród nadesłanych odpowiedzi nie ma sytuacji, żeby podane imię i pierwsza litera nazwiska się powtarzała, więc jeśli Czytelnik widzi swoje dane, to właśnie o niego chodzi.

Gratuluję i dziękuję za udział!

Pocztówkę z Radomska można kupić u mnie, a pocztówkę z Wielgomłyn u Tomasza Kolmasiaka pisząc pod adres wielgomlyny@interia.pl

267 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)