„Pozdrowienie z Nowo-Radomska” za prawie 1400 złotych. Rzadka pocztówka sprzedana

W lipcu 2023 roku na aukcji w serwisie Allegro znalazłem rzadko spotykaną pocztówkę z naszego miasta. Próbowałem kupić ją przed zakończeniem licytacji, ale nie było to możliwe u tego sprzedawcy.

Zaoferowałem więc swoją kwotę, ale została ona przebita. W końcu, 5 sierpnia aukcja się zakończyła. W licytacji wzięło udział w sumie 5 osób, a najwyższa oferowana kwota to aż 1391 złotych. Rzadko kiedy pocztówka z naszego miasta osiąga taką cenę. A trzeba przyznać, że ta kartka prezentuje się niezwykle.

Namalowany kwiat posiada pięć płatków, a w każdym z nich jest inne zdjęcie z Radomska: fabryka mebli braci Thonet, dworzec kolejowy, kościół O.O. Franciszkanów, dom Towarzystwa Metalurgicznego, kościół św. Lamberta i ratusz. Na rewersie jest informacja, że kartka została wydana nakładem księgarni D. Neimarka z Noworadomska. W opisie aukcji znajdowała się informacja, że pocztówka jest z 1900/1910 roku. Jest to wielce prawdopodobne. Pocztówka jest z obiegu i zawiera dość nieczytelne niemieckie napisy. Eh, szkoda, że nie trafiła do mojej kolekcji

Link do archiwalnej aukcji: https://allegro.pl/oferta/radomsko-1900-1910-rok-14073786840

652 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj