O. Bronisław Małasiewicz (Franciszkanin)

Ten artykuł dodałem 15.08.2020 roku

Ojciec Bronisław Mieczysław Małasiewicz urodził się 23 lutego 1918 roku. Był franciszkaninem posługującym w radomszczańskim klasztorze. Pełnił nawet funkcję gwardiana.

W latach 1946-1947 był proboszczem parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Mściwojowie. Od końca 1947 roku  do 1950 roku był przełożonym klasztoru w Horyńcu i jednocześnie administratorem tamtejszej parafii. W latach 1949-50 odbyła się tam restauracja kościoła. Ponadto O. Małasiewicz przyczynił się do renowacji kaplicy w Nowinach koło Horyńca. Jest on także autorem dziejów parafii w Horyńcu (maszynopis z 1955 roku).

Zmarł w Radomsku, w dniu 11 listopada 1983 roku. Spoczywa w grobowcu O.O. Franciszkanów na Cmentarzu Starym w Radomsku.

Grobowiec O.O. Franciszkanów na Cmentarzu Starym w Radomsku, styczeń 2020 r., fot. Paweł Dudek

462 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)