Opuszczony budynek i teren pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Dobryszycką

Ten artykuł dodałem 26.11.2020 roku

Autorem artykułu i zdjęć jest Jacek Kamieniak

Na peryferyjnych obrzeżach Radomska, pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a ulicą Dobryszycką, na  zarośniętej działce w kształcie trójkąta znajduje się  opuszczony budynek. Teren jest ogrodzony starą siatką z bramą wjazdową w miejscu połączenia ulic.

Budynek jest murowany, dach pokryty eternitem. Stolarka drzwiowa i okienna wiele lat temu została wyrwana i skradziona (zapewne była metalowa i poszła na złom). W środku jest jedno duże pomieszczenie główne, z drzwiami w szczycie od strony ulicy Batalionów, a od drugiej strony są ściany działowe i dwa mniejsze.  Drzwiczki u góry nad  drzwiami głównymi wskazują, że kiedyś budynek posiadał strych.

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Jakie było przeznaczenie i wykorzystanie obiektu? Nie mam pewnych informacji. Przypomina mi się taka dawniejsza rozmowa, z której o ile dobrze pamiętam dowiedziałem się, że w budynku tym była prowadzona hodowla bydła –  buhajów (byków). Po wnętrzu i „wyposażeniu”  widać, że „gospodarzą” tutaj rozmaici dzicy lokatorzy, zapewne bezdomni.

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Listopad 2020 r., fot. Jacek Kamieniak

Obecnie (listopad 2020 roku) nieubłagana przyroda upomniała się o swoje. Cały obszar jest bardzo zarośnięty, krzaki i spore już drzewa. Trudno właściwie tam jest chodzić. Tylko dzięki temu, że opadły liście, można tam  zrobić fotografie, na których coś widać.

Ktoś powie, cóż, zwyczajny stary budynek. Może i tak. Dziwne w nim jest to, że obiekt ten stoi tak sobie porzucony od co najmniej ponad trzydziestu lat. Być może przyczyną są skomplikowane stosunki właścicielskie? Może ktoś z czytających coś wie na ten temat i podzieli się informacją?

Jacek Kamieniak

747 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)