Popiersie Stanisława Staszica przed Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku

Ten artykuł dodałem 2.05.2021 roku

Przed głównym wejściem do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 znajduje się popiersie Stanisława Staszica, patrona tej placówki edukacyjnej.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Popiersie znajduje się na cokole o podstawie prostokąta. Na cokole tym jest następująca informacja:

STANISŁAW
STASZIC
1755 – 1826

12.10.2007

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Przed szkołą znajduje się także tablica pamiątkowa poświęcona Staszicowi. W szkole zaś znajduje się tablica poświęcona pierwszemu dyrektorowi, Feliksowi Przyłubskiemu.

308 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)