„Prace historyczne. Tom I” Sankowskiego – można nabyć nową książkę

Ten artykuł dodałem 14.10.2016 roku

Właśnie trzymam w ręku najnowszą książkę dotyczącą historii Radomska. Dziś w Muzeum Regionalnym odbyła się promocja książki S. Sankowskiego pt. „Prace historyczne. Tom I”.

sankowski_prace_historyczne_tom_i_rece

Stanisław Radosław Sankowski żył w latach 1909-1993. Był żołnierzem, nauczycielem historii, urzędnikiem, a przede wszystkim założycielem Muzeum Regionalnego w Radomsku, które teraz nosi jego imię. Na dzisiejszej promocji pojawił się m.in. syn Stanisława Sankowskiego – jego imiennik.

Przygotowaniem książki do druku zajął się dr Tomasz Andrzej Nowak. Publikacja została wydana ze środków rodziny Sankowskich w nakładzie 300 egzemplarzy. Ma 277 stron i zawiera prace Sankowskiego, które powstały do wybuchu II wojny światowej. Książkę można kupić w cenie 27 zł w siedzibie Muzeum Regionalnego w Radomsku a także w księgarni „Kleks” przy ul. Żeromskiego.

834 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.