Stanisław Imieniński

Ten artykuł dodałem 20.04.2018 roku

Urodził się w Radomsku w 1940 roku. W latach 1954-1960 uczęszczał do Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Częstochowie. Jego szkolnym kolegą był m.in. późniejszy znany artysta Jerzy Duda-Gracz.

imieninski_stanislawZdjęcie pochodzi ze strony www.radomsko.pl

Przez dwadzieścia lat był pracownikiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Przedsiębiorstwa Geodezyjno – Kartograficznego. Dopiero później zajął się malarstwem. W 1988 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało mu uprawnienia artysty plastyka. W okresie twórczym namalował niezliczoną ilość obrazów: „Wystawiałem w salach radnego, w lokalach biurowych, klubach, zakładach pracy, ośrodkach kultury, bankach, Biurach Wystaw Artystycznych i w muzeach”. Dziesiątki obrazów sprzedał prywatnym nabywcom; są one dziś w Polsce, Niemczech, Francji, Irlandii i w Stanach Zjednoczonych. Muzea w Nowym Sączu, Żywcu i Bełchatowie posiadają w swoich zbiorach prace Stanisława Imienińskiego. Do połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku chętnie brał udział w różnych konkursach malarskich. Ma na swoim koncie udział w ponad stu wystawach zbiorowych oraz w kilkudziesięciu indywidualnych.

Zmarł 19 kwietnia 2018 roku w Radomsku.

428 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.