Relacja z V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku (29.11.2015 r.)

W niedzielę 29 listopada 2015 roku w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego odbyło się rozstrzygnięcie V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku. Organizatorem był ZHP Hufiec Radomsko.

Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach – na projekt pocztówki oraz w teście. W tym roku w tych dwóch konkurencjach wzięło udział łącznie 30 osób.

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_dudek1fot. Paweł Dudek

W konkursie na pocztówkę wzięło udział pięć osób. Prace wykonane były w różnych technikach – od rysunku do grafiki komputerowej. Jury najlepiej oceniło projekt pocztówki przygotowany przez Huberta Dróżdża. Na podstawie tego projektu stworzono prawdziwą pocztówkę, która została wydana w nakładzie 150 egzemplarzy (tutaj znajduje się więcej informacji na temat pocztówki). Rozdano ją uczestnikom podczas trwania konkursu. Zwycięzca otrzymał album książkowy na temat historii.

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski1fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski2fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski3fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski4fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski5fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski6fot. Mateusz Szałowski

v_edycja_konkursu_wiedzy_o_radomsku_szalowski7fot. Mateusz Szałowski

W Teście Wiedzy wzięło udział 25 osób. Podzieleni oni zostali na trzy kategorie wiekowe – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz 16+ (dla osób ze szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pozostałych mieszkańców Radomska). Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań dotyczących historii oraz współczesności Radomska.

Rozstrzygnięcie konkursu poprowadziła Weronika Mała, a wspomagał ją główny organizator i pomysłodawca – Paweł Dudek.

Wyniki Testu Wiedzy

szkoła podstawowa:
– I miejsce – Kacper Guziak
II miejsce – Weronika Zarębska
III miejsce – Marta Zielińska

gimnazjum:
– I miejsce – Żaneta Zakrzewska
– II miejsce – Aleksandra Zawada
– III miejsce – Dagmara Dybka

16+:
– I miejsce – Agata Kempska
– II miejsce – Mateusz Szałowski
– III miejsce – Marcin Wodo.

Wszystkie osoby z miejsc I-III otrzymały atrakcyjne nagrody książkowe oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy – podziękowania za udział. Dla uczestników testu swoistą zachętą do wzięcia udziału była nagroda główna w postaci nowoczesnego tabletu multimedialnego marki Prestigio (nieco więcej o taj nagrodzie głównej można przeczytać w zapowiedzi konkursu, tutaj). Tablet przypadł osobie, która uzyskała najwięcej punktów spośród wszystkich uczestników (niezależnie od kategorii wiekowej). Okazało się, że zarówno Agata Kempska, jak i Żaneta Zakrzewska uzyskały tyle samo punktów. Potrzebna była więc dogrywka. Wyłoniono w ten sposób zwycięzcę – Agatę Kempską.

Tutaj można znaleźć test, z którym zmierzyli się uczestnicy. Znajdują się tam także prawidłowe odpowiedzi.

Zadanie było współfinansowane z budżetu miasta Radomska.

Była to już piąta edycja konkursu. W 2011 i 2012 roku nosił on nazwę „Quizu na temat historii Radomska”. Tutaj znajduje się relacja z trzeciej edycji, która odbyła się w 2013 roku, a tutaj z czwartej, z 2014 roku.

1991 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj