Stara droga pod skrzyżowaniem ulicy Reymonta i Żeromskiego

Ten artykuł dodałem 14.10.2019 roku

Chyba wszyscy wiedzą (a większość nawet odczuła na własnej skórze), że odcinek ulicy Reymonta od muzeum do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego jest przebudowywany. W czerwcu pisałem o tym, że budowę przerwano, bo archeolodzy znaleźli w ziemi drewniane i ceramiczne artefakty. Przez całe lato znajdowano kolejne pozostałości po dawnych czasach, także kości grzebanych tam ludzi. Ostatnio moją uwagę przykuło kolejne znalezisko – ślad po dawnej drodze. Odkryty fragment znajdował się na skrzyżowaniu dwóch ulic, mniej więcej na wysokości kiosku obok banku PKO BP.

Zdjęcie z 6 października 2019 roku

Zdjęcie z 6 października 2019 roku

Interesujące jest to, w jaki sposób ta droga była zbudowana. Były to dwie warstwy belek ułożonych na przemiennie. Pomiędzy belkami znajdowała się ziemia oraz kamienie, dzięki czemu droga była stabilna.

Zdjęcie z 14 października 2019 roku. Po starej drodze nie ma już śladu, a wykop jest znacznie głębszy

Kontynuacja wątku o przebudowie skrzyżowania ulic Reymonta i Żeromskiego znajduje się w moim artykule z 2 listopada 2019 roku – Kolejne zdjęcia z rozkopanego skrzyżowania ulic Reymonta i Żeromskiego.

902 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: