Stara piwniczka na terenie dworu w Sekursku

Ten artykuł dodałem 18.11.2018 roku

Nie jest to jakiś niesamowity zabytek, ale urzekają mnie tego typu stare elementy budownictwa.

piwniczka_sekursko_1

piwniczka_sekursko_2

Piwniczka była zbudowana nieco w ziemi, dzięki czemu utrzymywała się tam nieco niższa temperatura niż na powierzchni. Grube kamienne mury i solidne drzwi sprawiały z kolei, że przechowywana tam żywność była bezpieczna. Opisywana piwniczka wydaje się być niewykorzystywana. Pozostanie chyba tylko ciekawym wspomnieniem dawnych czasów.

piwniczka_sekursko_3

W okolicy warto zobaczyć opuszczony spichlerz, pisałem o nim tutaj.

286 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.