Tablica poświęcona Henrykowi Piaseckiemu na ścianie kościoła w Kodrębie

Ten artykuł dodałem 27.01.2019 roku

Na zewnętrznej ścianie kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kodrębie (od strony ul. Krótkiej) znajduje się tablica poświęcona podporuczniowi Henrykowi Piaseckiemu ps. „Zapora”. Poniżej przytaczam treść tej tablicy. Mówi ona o jego dokonaniach. Wspomniana jest także data, kiedy tablica zawisła na ścianie kościoła.

kociol_kodrab_zapora_tablica_1

„ZAPORA”
PPOR. HENRYK PIASECKI
31.XII.1922-6.XII.1945

ŻOŁNIERZ ODDZIAŁU „GRUNWALD”
ARMII KRAJOWEJ
OFICER KOMP. „CEDR” BAT. „LAS” 74 PP AK
DOWÓDCA ODDZIAŁU ŻANDARMERII AK
OFICER
KONSPIRACYJNEGO WOJSKA POLSKIEGO
DOWÓDCA KOMPANII „SIEKIERY” KWP
POLEGŁ W ZASADZCE UB 6.XII.1945
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

KODRĄB 1.10.2005

kociol_kodrab_zapora_tablica_2

207 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.