Tablica poświęcona pamięci mieszkańców wsi Kotfin

Ten artykuł dodałem 31.10.2021 roku

W miejscowości Kotfin (gmina Gidle), tuż przed budynkiem dawnej szkoły, znajduje się tablica poświęcona pamięci mieszkańców tej wsi, którzy w czasie drugiej wojny światowej byli ofiarami zbrodni niemieckich.

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Tablica jest ułożona pionowo, ma kształt prostokąta, ale góra krawędź jest zaokrąglona. Do tablicy, wspartej na głazie, prowadzi od ulicy krótka ścieżka z płyt chodnikowych. Poniżej znajduje się pełna treść z tablicy.

PAMIĘCI
MIESZKAŃCÓW WSI KOTFIN
OFIAR ZBRODNI NIEMIECKICH
W LATACH 1939 – 1945

BEDNARSKI PIOTR LAT 44
BENDOR STANISŁAW LAT 21
BOROWIK BOLESŁAW LAT 42
BURZA BOLESŁAW LAT 19
CHRZĄSZCZ WAWRZYNIEC LAT 41
CIEŚLIK KAZIMIERZ LAT 20
GÓRECKI BOLESŁAW LAT 26
JAKUBOWSKI FRANCISZEK LAT 50
KAMIŃSKI JÓZEF LAT 44
KOSELA HIERONIM LAT 17
KOWALCZYK ADAM LAT 48
KOZIOŁ BOLESŁĄW LAT 38
KUPKA MARIA LAT 33
KUPKA STANISŁAW LAT 35
KUŚMIERSKI STANISŁAW LAT 26
RUDNICKI ANTONI LAT 24
PLUTA ADAM LAT 25
WOJTALA ANTONI LAT 48
WOJTALA STANISŁAW LAT 33

SPOŁECZEŃSTWO GMINY GIDLE – 2011R

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

Październik 2021 r., fot. Paweł Dudek

337 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)