Tablice pamiątkowe na budynku Kinemy w Radomsku

Ten artykuł dodałem 22.07.2021 roku

Na budynku Kinemy w Radomsku znajdują się dwie tablice pamiątkowe i są one związane z działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej, do której ten budynek należy.

Lipiec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Tablice te znajdują się obok siebie. Starsza, wykonana z lastriko wisi nieco niżej. Znajduje się na niej następująca informacja:

W SETNĄ ROCZNICĘ
OFIARNEJ DZIAŁALNOŚCI
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
W RADOMSKU

1881 r. 1981 r.

WDZIĘCZNE SPOŁECZEŃSTWO
MIASTA RADOMSKA DN. 23 • X • 1981r.

Młodsza tablica jest koloru czarnego z literami w kolorze złotym. Widnieje na niej następująca informacja:

1881 2001

W 120 ROCZNICĘ
ZAŁOŻENIA I OFIARNEJ DZIAŁALNOŚCI
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
W RADOMSKU

TABLICĘ UFUNDOWALI
DRUHOWIE OCHOTNICZEJ
STRAŻY POŻARNEJ

RADOMSKO, 23. X. 2001

Lipiec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Lipiec 2021 r., fot. Paweł Dudek

314 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)