Wytwórnia Wód Gazowanych z ul. Młodzowskiej 3

Ten artykuł dodałem 2.03.2021 roku

Od znajomego otrzymałem taką oto etykietkę naklejaną na butelki z oranżadą. Oranżadę tę produkowała Wytwórnia Wód Gazowanych Zenon i Wiktor Chabrzyk.

Przedsiębiorstwo znajdowało się przy ul. Młodzowskiej 3. Z moich ustaleń wynika, że nie był to adres tożsamy z dzisiejszą ulicą Młodzowską 3 – firma znajdowała się tam, gdzie zabytkowy dworek z lat 30. XX wieku. Wytwórnia funkcjonowała zapewne w okresie powojennym. Poza tym nie wiem nic więcej o jej funkcjonowaniu, ale może ktoś z Czytelników posiada jakieś informacje?

479 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)