XII tom „Zeszytów Radomszczańskich” do wzięcia

Ten artykuł dodałem 9.10.2016 roku

Dziś w Muzeum Regionalnym odbyła się promocja XII tomu „Zeszytów Radomszczańskich”. To gratka dla miłośników lokalnej historii. Poniżej znajduje się spis treści.

Marta Gudowska – Tryptyk „Rodzina Marii” ze Stobiecka Miejskiego – problem proweniencji dzieła
Grzegorz Mieczyński – Radomsko w „Kurjerze Warszawskim” z lat 1894-1914 – wypisy prasowe
Robert Sikorski – Przed Wielką Wojną. Radomsko z lat 1912-1914 w „Gońcu Częstochowskim”
Grzegorz Mieczyński – Raport Oddziału Wywiadowczego Departamentu Wojskowego NKN o stosunkach w mieście Radomsku i powiecie z 1915 r.
Tomasz Andrzej Nowak – Sprawozdanie samorządu miejskiego za okres od 1 kwietnia 1917 do dnia 31 maja 1918 r.
Andrzej Lgocki – Obóz narodowy w Radomsku w Drugiej Rzeczpospolitej (cz. III)
Agnieszka Podolska – 50 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy (1965-2015)
Tomasz Andrzej Nowak – 10 lat Polskiego Towarzystwa Historycznego w Radomsku (2005-2015)
Paweł Dudek – Fotokronika działalności Polskiego Towarzystwa Historycznego w Radomsku

zeszyty_radomszczanskie_xii_okladka

Na promocji pojawiło się całkiem spore grono mieszkańców miasta (i nie tylko miasta), ale zdaję sobie sprawę, że zainteresowanych tym tomem jest znacznie więcej i z różnych przyczyn nie mogli oni dziś przybyć. „Zeszyty Radomszczańskie” są darmowe, tzn. każda osoba, która zgłosi się do muzeum, otrzyma egzemplarz. Oczywiście wszystko jest ograniczone do wysokości nakładu, który w tym przypadku wynosi 250 egzemplarzy.

1549 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: