Zaproszenie na Przystanek Historia w Radomsku

Ten artykuł dodałem 11.12.2015 roku

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na inaugurację działalności Przystanku Historia w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy o historii najnowszej. To comiesięczne spotkania dla wszystkich zainteresowanych historią: wykłady, promocje publikacji IPN, seminaria, pokazy filmowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli, lekcje historii.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godz. 13. IPN zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Zaprezentowana zostanie publikacja, która z pewnością przyda się w pracy z mapą.

Puzzle edukacyjne „IV rozbiór Polski”

Jest to narzędzie dydaktyczne, które utrwala materiał oraz kształci umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy. Ponadto ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, poszerza wiedzę na temat geografii historycznej Polski oraz rozwija umiejętności niezbędne w pracy zespołowej. Materiał przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 12 lat.

Zgodnie z podstawą programową może być użyty w II i IV etapie edukacyjnym tj. w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej.

Organizatorzy na spotkaniu zademonstrują możliwości wykorzystania puzzli. Drużyny złożone z zaproszonych uczniów będą mogły sprawdzić się w rywalizacji – zwycięzcy otrzymają gry wydane przez IPN. Uczniowie będą układać puzzle z Mapą historyczną okupowanej Polski (31 XII 1939) z uwzględnieniem wcześniejszych zmian granic w regionie dokonanych w latach 1938-1939.

Następnie będą mieli za zadanie odszukanie na ułożonej mapie 44 miejscowości przedstawione na kartach. W ten sposób poznają przebieg kampanii polskiej 1939 roku.

Obecność na promocji puzzli i udział w rozgrywkach należy zgłaszać do 11 grudnia (tel 42 616 27 16; pawel.kowalski@ipn.gov.pl).

777 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.