Zmiany na Radomsk.pl!

Ci, którzy odwiedzili w ostatnich dwóch dniach bloga, na pewno zauważyli zmiany, a przynajmniej część zmian. Blog ma nowy wygląd, są też nowe funkcjonalności. Zachęcam do korzystania, a poniżej wyliczam, co udało mi się zmienić.

Dodałem nowy system komentarzy opierający się o platformę Disqus. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform komentarzy. Wcześniejsza integracja z Facebookiem nie wypaliła, komentarze z wpisów nagle zniknęły i niestety nie udało mi się ich przywrócić. Oczywiście cały czas można komentować artykuły bezpośrednio na fanpejdżu na Facebooku, gdzie zamieszczam wszystkie najnowsze wpisy, ale nie można już skomentować przez Facebooka wpisu na Radomsk.pl bezpośrednio pod artykułem – tu trzeba skorzystać z Disqus. Nie spodziewam się, że z tego nowego systemu zacznie korzystać jakaś duża liczba osób, ale uznałem, że musi być możliwość komentowania bezpośrednio pod wpisem. P.S. W starszych wpisach nie ma jeszcze możliwości dodawania komentarzy, ale pracuję nad tym.

Obecnie na blogu jest ponad 1250 wpisów. Od teraz dotarcie do każdego z nich jest zdecydowanie łatwiejsze. Na stronie głównej, w górnej części znajduje się całkiem funkcjonalna wyszukiwarka. Wystarczy kliknąć w lupkę i wpisać hasło. Ponadto można przechodzić do starszych wpisów za pomocą paska nawigacji, który znajduje się na dole, pod kilkudziesięcioma najnowszymi wpisami. Trzecia możliwość to przeglądanie wpisów według kategorii z menu w górnej belce. Każdy wpis ma zadeklarowaną tylko jedną kategorię. Kolejna możliwość to wyszukiwanie interesujących artykułów po tagach. Chmura tagów znajduje się w lewym dolnym rogu. Jeden wpis może zawierać kilka tagów związanych z lokalizacją, czasem czy tematyką. To narzędzie nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne, ponieważ muszę dodać tagi do starszych wpisów, których wcześniej w ten sposób nie oznaczałem.

Zrezygnowałem z reklam kontekstowych na blogu. Zgłaszały się do mnie osoby, które stwierdzały, że te reklamy były uciążliwe, przeszkadzające. Oczywiście każdy mógł je sobie wyłączyć, ale nie każdy to potrafił. Od teraz nie ma już na blogu żadnych banerów, które pojawiały się w najmniej spodziewanych miejscach i zaburzały strukturę tekstu czy przyklejały się do zdjęć. Reklamy na Radomsk.pl przynosiły mi pewien dochód, który przeznaczałem na opłaty roczne związane z serwerem i domeną. Teraz rezygnując z takiej dość nachalnej formy wprowadziłem możliwość wsparcia bloga, o czym piszę poniżej. P.S. Nie wykluczam nawiązania współpracy z pojedynczym podmiotem, którego mógłbym tu reklamować, ale w bardziej uporządkowany sposób. Po szczegóły współpracy zapraszam tutaj.

Każdy, kto uzna, że moje zaangażowanie w tworzenie Radomsk.pl jest czymś pozytywnym i przydatnym, może wesprzeć moje działania poprzez postawienie mi przysłowiowej kawy! Wpłacanie odbywa się szybko, jest bezpieczne, a ja otrzymuję wsparcie, które jest w pełni legalne. Do przyjmowania wpłat korzystam z serwisu BuyCoffee.to. Wsparcie zostanie przeznaczone na opłaty serwera i domeny (kilkaset złotych rocznie), a także kawę (pewnie trochę więcej 😉 Aby wpłacić dowolną kwotę, kliknij na poniższą filiżankę z kawą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oprócz wspomnianych ponad 1250 artykułów mam materiały na kolejnych kilkanaście. Jeszcze parę miesięcy temu wydawało mi się, że trudno jest wymyślać kolejne tematy, może brakowało też trochę motywacji. Ale wystarczy wyjść z domu albo otworzyć książkę i już pojawiają się nowe pomysły. Niekiedy podsuwają je Czytelnicy.

Przede mną jeszcze trochę pracy, żeby to wszystko uporządkować, więc pewnie w najbliższym czasie coś jeszcze zmieni na stronie. Zapraszam do korzystania!

348 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj