[dwa stare zdjęcia] Kasyno niemieckie w Radomsku

Ten artykuł dodałem 22.02.2019 roku

Poniższe zdjęcia przedstawiają budynek niemieckiego kasyna w Radomsku. Znajdowało się ono przy ulicy Dobryszyckiej (obecnie Sierakowskiego). W latach 80. XX wieku budynek zburzono. Obecnie w tym miejscu znajduje się Publiczne Przedszkole nr 3.

Fotografia ta została wykonana w maju 1940 roku. Znajduje się ona w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego (sygnatura 2-5681)

Fotografia ta została wykonana we wrześniu 1941 roku. Znajduje się ona w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego (sygnatura 2-5682)

 

1894 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: