Fotel ze Spółdzielni Pracy Metalowo-Drzewnej im. Rewolucji 1905 roku w Radomsku

Ten artykuł dodałem 30.09.2021 roku

Jeden z Czytelników, pan Bartłomiej Kaczorowski przesłał mi zdjęcia fotelu wyprodukowanego w Spółdzielni Pracy Metalowo-Drzewnej im. Rewolucji 1905 roku w Radomsku. Spółdzielnia tam mieściła się przy ul. Fabianiego 45, a historię tego przedsiębiorstwa całkiem ciekawie nakreślił Jacek Kamieniak w tym artykule.

Fotografie przesłane przez Czytelnika prezentują fotel wykonany w stylizacji bardzo popularnej w czasach PRL-u. Na etykiecie znajdującej się pod spodem znajdują się informacje o typie – H/VIII/69, a także dacie produkcji – 3 stycznia 1976 roku. Jest też pełna nazwa zakładu wraz ze znakiem firmowym – w kształcie zębatki wpisanej w okrąg.

Fot. Bartłomiej Kaczorowski

Fot. Bartłomiej Kaczorowski

Fot. Bartłomiej Kaczorowski

Fot. Bartłomiej Kaczorowski

347 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: