Generał Świerczewski wiecznie żywy [o tabliczce z nazwą ulicy]

Ten artykuł dodałem 3.04.2018 roku

To kolejna posesja w Radomsku, na której pozostała tabliczka z dawną nazwą ulicy. Zamiast ulicy Przedborskiej, napis wskazuje na ulicę Gen. K. Świerczewskiego. Zmiana w nazewnictwie (według moich danych) nastąpiła prawie 30 lat temu. Celem tego wpisu nie jest potępianie tego stanu rzeczy, traktuję to raczej jako ciekawostkę. Zwłaszcza, że dom, na którym znajduje się tabliczka wydaje się niezamieszkany do wielu lat. Jego dokładna lokalizacja w tym kontekście nie jest więc aż tak bardzo istotna.

general_swierczewski_wiecznie_zywy_o_tabliczce_z_nazwa_ulicy_1

Karol Świerczewski był działaczem komunistycznym, generałem Armii Czerwonej, a także Wojska Polskiego. Był odpowiedzialny za powojenne represje członków AK i podziemia antykomunistycznego.

general_swierczewski_wiecznie_zywy_o_tabliczce_z_nazwa_ulicy_zoom

Tutaj znajduje się inny wpis o tabliczce przypominającej dawną nazwę ulicy w Radomsku. Warto zapoznać się z artykułem, w którym starałem się ująć możliwie najwięcej zmian nazw ulic.

928 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: