Grób rodziny Suchenich na cmentarzu w Gidlach

Ten artykuł dodałem 27.06.2021 roku

Na cmentarzu parafialnym w Gidlach znajduje się grób rodziny Suchenich, znanych przede wszystkim z produkcji pługów, którą zapoczątkował Józef Sucheni.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Grób ma ciekawą postać. Na płaskiej prostokątnej płycie jest informacja „GRÓB RODZINY SUCHENICH”, a za tą płytą konstrukcja składająca się z kamienia, ornamentowych tabliczek oraz metalu. Po bokach znajduje się po sześć bloczków z okrągłymi, ozdobnymi tabliczkami na każdym z nich. Nie na każdej tabliczce jest jednak informacja o pochowanej osobie.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Lewa strona:

Ś. P.
JÓZEF SUCHENI
ZAŁOŻYCIEL FABR. PŁUGÓW
ŻYŁ LAT 87 ZM.1923

Ś. P.
KATARZYNA SUCHENI
Z WYRZYKOWSKICH
ŻYŁA LAT 62 ZM.1908

Ś. P.
BARTŁOMIEJ WYRZYKOWSKI
ROLNIK
ŻYŁ LAT 96 ZM.1890

Ś. P,
MARCJANNA WYRZYKOWSKA
Z TERESINSKICH
ŻYŁA LAT 63 ZM.1889

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Prawa strona:

Ś. P.
WINCENTY SUCHENI
PRZEMYSŁOWIEC I DZIAŁACZ SPOŁECZ.
ŻYŁ LAT 67 ZM.1947

Ś. P.
MARIA SUCHENI
ZE SŁAWETÓW
ŻYŁA LAT 86 ZM.1973

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Pomiędzy bloczkami jest informacja:

CHOCIAŻ NIE SKOŃCZYSZ
ZAWSZE RÓB
CIEBIE NIE DZIEŁO
ZAMKNIE GRÓB

316 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)