Jadwiga Guziak

Ten artykuł dodałem 1.02.2019 roku

Była dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Funkcję tę sprawowała w latach 2002-2019. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Indywidualną II stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Muzycznej w Polsce, ufundowaną  przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

jadwiga_guziak

Oprócz tego, że Jadwiga Guziak była dyrektorem szkoły w XXI wieku, zapisała się w jej dziejach już znacznie wcześniej. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Radomsku powstała z przekształcenia Społecznego Ogniska Muzycznego we wrześniu 1974 roku. Powołano wówczas komisję w celu przeegzaminowania kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej. W czteroosobowym składzie egzaminacyjnym znalazła się właśnie m.in. Jadwiga Guziak – wówczas nauczyciel radomszczańskiego Społecznego Ogniska Muzycznego. W nowej szkole pełniła funkcję kierownika działu dziecięcego. Od tamtej pory rozwijała muzyczne talenty wielu pokoleń młodych ludzi. Znalazłem informację, że Jadwiga Guziak prowadziła lekcje gry na pianinie. Proszę o informację jeśli zajmowała się także innymi instrumentami, uzupełnię wpis.

Zmarła 30 stycznia 2019 roku.

221 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.