Kapliczka w Podświerku

Ten artykuł dodałem 30.09.2018 roku

W Podświerku (gmina Kobiele Wielkie), przy skrzyżowaniu drogi asfaltowej z leśną, znajduje się ciekawa murowana kapliczka. Trudno jej nie zauważyć przejeżdżając przez tę miejscowość.

kapliczka_podswierk_1

kapliczka_podswierk_2

Na szczycie kapliczki jest metalowy krzyż. Do środka prowadzą zaś drewniane drzwi z czterema przeszklonym okienkami. Nacisnąłem klamkę tych drzwi, ale okazało się, że są zamknięte na klucz. Zdjęcia zrobiłem więc przykładając aparat do szyby. W środku, na wprost znajduje się figura Maryi ze skrzyżowanymi dłońmi. Są tam też charakterystyczne sztuczne kwiaty. Te ozdoby wbrew pozorom nadają miejscu niepowtarzalny urok i klimat. Wewnętrzne ściany mają błękitny kolor, a sufit jest biały.

kapliczka_podswierk_3

kapliczka_podswierk_4

Na bocznych ścianach kapliczki znajdują się obrazy, m.in. Matki Boskiej oraz papieża Jana Pawła II. Po drugiej stronie skrzyżowania znajduje się metalowy krzyż, pisałem o nim tutaj.

872 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: