Kapliczka w środku… niczego. Gdzieś między Bogusławowem a Hutą Drewnianą

Wracając z samotnej wycieczki rowerowej z Bogusławowa, postanowiłem przejechać przez las w kierunku zachodnim. Przeciąłem Łódzki Szlak Konny i wjechałem na piaszczystą górkę. Ogromna ilość komarów oraz innego robactwa sprawiła, że postanowiłem jednak jechać w stronę Huty Drewnianej. Wybrałem leśny dukt w kierunku pólnocno-zachodnim. Przecież tamtędy na pewno trafię do Huty. Jadąc natrafiłem na dość zagadkową kapliczkę w lesie. Znajduje się ona w kilkanaście metrów od drogi, ale jest dość widoczna dla tych, którzy w ogóle zapuszczą się w te rejony. Podejrzewam, że niewiele osób tamtędy przejeżdża.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_1

Kapliczka znajduje się u podnóża dużej sosny. Otoczona jest trójkątną drewnianą barierką. Ma formę domkową, w środku jest figurka Jezusa.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_2

Kapliczka jest widoczna z daleka dzięki temu, że ubarwiono ją różnokolorowymi kwiatami. Sama sosna rośnie na wzniesieniu, co sprawia, że obiekt rzeczywiście rzuca się w oczy. Lokalizacja podana na poniższej mapie jest orientacyjna. Jeśli kiedykolwiek tam jeszcze będę, spiszę dokładniejsze dane z GPS-a.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_3

2675 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj