Kapliczka w środku… niczego. Gdzieś między Bogusławowem a Hutą Drewnianą

Ten artykuł dodałem 26.06.2017 roku

Wracając z samotnej wycieczki rowerowej z Bogusławowa, postanowiłem przejechać przez las w kierunku zachodnim. Przeciąłem Łódzki Szlak Konny i wjechałem na piaszczystą górkę. Ogromna ilość komarów oraz innego robactwa sprawiła, że postanowiłem jednak jechać w stronę Huty Drewnianej. Wybrałem leśny dukt w kierunku pólnocno-zachodnim. Przecież tamtędy na pewno trafię do Huty. Jadąc natrafiłem na dość zagadkową kapliczkę w lesie. Znajduje się ona w kilkanaście metrów od drogi, ale jest dość widoczna dla tych, którzy w ogóle zapuszczą się w te rejony. Podejrzewam, że niewiele osób tamtędy przejeżdża.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_1

Kapliczka znajduje się u podnóża dużej sosny. Otoczona jest trójkątną drewnianą barierką. Ma formę domkową, w środku jest figurka Jezusa.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_2

Kapliczka jest widoczna z daleka dzięki temu, że ubarwiono ją różnokolorowymi kwiatami. Sama sosna rośnie na wzniesieniu, co sprawia, że obiekt rzeczywiście rzuca się w oczy. Lokalizacja podana na poniższej mapie jest orientacyjna. Jeśli kiedykolwiek tam jeszcze będę, spiszę dokładniejsze dane z GPS-a.

kapliczka_w_srodku_niczego_miedzy_boguslawowem_huta_drewniana_3

1326 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.