Sierociniec w Piaszczycach – ktoś coś wie?

Ten artykuł dodałem 27.10.2017 roku

Dziś otrzymałem maila od Czytelnika. Pan Krzysztof pytał mnie czy wiem coś na temat sierocińca, który znajdował się w Piaszczycach. W czasie II wojny światowej siostry zakonne zajmowały się przebywającymi tam dziećmi.

Czy ktoś z Czytelników wie do kiedy sierociniec w Piaszczycach funkcjonował? Gdzie dokładnie się znajdował? Co się stało z dziećmi w nim przebywającymi po wojnie? Wszelkie informacje mogą pomóc zarówno w poszukiwaniu bliskich pana Krzysztofa, jak i w poszerzeniu historii na temat tego miejsca.

Aktualizacja z maja 2018 roku

Zgłosiła się do mnie osoba, która przekazała mi ciekawe informacje. Zawarłem je w nowym artykule, pod tym adresem.

1587 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: