Sierociniec w Piaszczycach – ktoś coś wie?

Ten artykuł dodałem 27.10.2017 roku

Dziś otrzymałem maila od Czytelnika. Pan Krzysztof pytał mnie czy wiem coś na temat sierocińca, który znajdował się w Piaszczycach. W czasie II wojny światowej siostry zakonne zajmowały się przebywającymi tam dziećmi.

W „Kurierze Częstochowskim” (nr 62 z 1941 r.) zapisano, że miasto Radomsko utrzymywało we wsi Piaszczyce sierociniec. W tamtym czasie przebywało tam 38 dzieci. W zasobach Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim znajdują się dokumenty związane z budżetem sierocińca za okres od 1 kwietnia 1945 roku do 31 marca 1946 roku. Tyle informacji źródłowych.

Czy ktoś z Czytelników wie do kiedy sierociniec w Piaszczycach funkcjonował? Gdzie dokładnie się znajdował? Co się stało z dziećmi w nim przebywającymi po wojnie? Wszelkie informacje mogą pomóc zarówno w poszukiwaniu bliskich pana Krzysztofa, jak i w poszerzeniu historii na temat tego miejsca.

547 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.