Sierociniec w Piaszczycach – ktoś coś wie?

Ten artykuł dodałem 27.10.2017 roku

Dziś otrzymałem maila od Czytelnika. Pan Krzysztof pytał mnie czy wiem coś na temat sierocińca, który znajdował się w Piaszczycach. W czasie II wojny światowej siostry zakonne zajmowały się przebywającymi tam dziećmi.

Czy ktoś z Czytelników wie do kiedy sierociniec w Piaszczycach funkcjonował? Gdzie dokładnie się znajdował? Co się stało z dziećmi w nim przebywającymi po wojnie? Wszelkie informacje mogą pomóc zarówno w poszukiwaniu bliskich pana Krzysztofa, jak i w poszerzeniu historii na temat tego miejsca.

Aktualizacja z maja 2018 roku

Zgłosiła się do mnie osoba, która przekazała mi ciekawe informacje. Zawarłem je w nowym artykule, pod tym adresem.

922 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.