Meldunek podczas apelu w Białym Brzegu (1982 r.)

Ten artykuł dodałem 2.05.2017 roku

Ciekawie prezentuje się zdjęcie z lata 1982 roku. Wykonano je na stanicy harcerskiej w Białym Brzegu podczas trwania uroczystego apelu.

meldunek_apel_bialy_brzeg_1982

Na zdjęciu znajdują się druhny i druhowie meldujący komendantowi zgrupowania stan swoich jednostek. Od lewej są to: dh. Janina Cieciura, dh Marek Stalka, dh Zdzisław Gebauer, dh. Teresa Cybulska, dh Dariusz Nowak, dh Krzysztof Zygma. W tle, po prawej stronie widać budynek kuchni, a po lewej – budynek z umywalkami i toaletami.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Komisji Historycznej Hufca Radomsko. Początkowo opublikowałem tutaj fotografię, która okazała się lustrzanym odbiciem (taki był oryginał!). Dopiero po analizie umundurowania oraz budynków, zwróciłem uwagę na to, że coś jest nie tak. Dziękuję też za zwrócenie uwagi przez Czytelników!

1631 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.