Meldunek podczas apelu w Białym Brzegu (1982 r.)

Ten artykuł dodałem 2.05.2017 roku

Ciekawie prezentuje się zdjęcie z lata 1982 roku. Wykonano je na stanicy harcerskiej w Białym Brzegu podczas trwania uroczystego apelu.

meldunek_apel_bialy_brzeg_1982

Na zdjęciu znajdują się druhny i druhowie meldujący komendantowi zgrupowania stan swoich jednostek. Od lewej są to: dh. Janina Cieciura, dh Marek Stalka, dh Zdzisław Gebauer, dh. Teresa Cybulska, dh Dariusz Nowak, dh Krzysztof Zygma. W tle, po prawej stronie widać budynek kuchni, a po lewej – budynek z umywalkami i toaletami.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Komisji Historycznej Hufca Radomsko. Początkowo opublikowałem tutaj fotografię, która okazała się lustrzanym odbiciem (taki był oryginał!). Dopiero po analizie umundurowania oraz budynków, zwróciłem uwagę na to, że coś jest nie tak. Dziękuję też za zwrócenie uwagi przez Czytelników!

2270 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: