Murowana kapliczka słupowa w Podcerkawiźnie

Ten artykuł dodałem 26.08.2016 roku

W miejscowości Podcerkawizna (gmina wiejska Radomsko), przy skrzyżowaniu dróg znajduje się murowana kapliczka słupowa zwieńczona daszkiem okapowym oraz metalowym krzyżem.

kapliczka_podcerkawizna_1

kapliczka_podcerkawizna_2

W kapliczce umieszczony jest obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Powstanie tego obiektu datuje się na XX wiek. Kapliczka otoczona jest drewnianym płotkiem. Jest tam też ławeczka. Sztuczne kwiaty oraz znicze świadczą o tym, że okoliczni mieszkańcy dbają o to miejsce. Zdjęcia wykonane zostały w listopadzie 2015 roku.

kapliczka_podcerkawizna_3

kapliczka_podcerkawizna_4

kapliczka_podcerkawizna_5

760 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.