Projekt pomnika Jana Pawła II w wykonaniu Stanisława Szukalskiego

Ten artykuł dodałem 14.03.2019 roku

Gdy zobaczyłem rysy twarzy postaci, od razu wiedziałem kogo ona przedstawia. Rzeźbiarz Stanisław Szukalski w 1980 roku stworzył projekt o nazwie „Młocarz”, przedstawiający papieża Jana Pawła II. Poniżej możemy podziwiać detal z wizerunkiem polskiego papieża. Interpretacja jak zwykle należy do widza, chociaż Szukalski zapewne stworzył do tego swoją ideologię. Dla przypomnienia – o rzeźbiarzu (i nie tylko rzeźbiarzu) Stanisławie Szukalskim można przeczytać tutaj.

435 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.