Ruszają zapisy do V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku!

W tym roku już po raz piąty odbędzie się Konkurs Wiedzy o Radomsku. Jest to impreza dla wszystkich mieszkańców miasta – niezależnie od wieku. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – „Test wiedzy” oraz „Pocztówka”.

Organizatorem imprezy jest ZHP Hufiec Radomsko, a ja, jako instruktor ZHP jestem koordynatorem. Konkurs jest współfinansowany z budżetu miasta Radomska.

Każda z kolejnych czterech edycji zainteresowała większą liczbę uczestników niż poprzednia. Liczę na to, że w tym roku również będzie wyjątkowo. Żeby Was zachęcić, zacznę od nagród.

Nagrody

Dla osoby, która najlepiej rozwiąże test związany z historią i współczesnością Radomska, przewidziano całkiem atrakcyjną nagrodę. Jest to tablet multimedialny Prestigio MultiPad Consul 7008 4G. Do tabletu dołączony jest całkiem przyjemny zestaw – eleganckie skórzane etui, karta SIM w sieci Play z internetem oraz program antywirusowy McAfee Mobile Security. Nie chciało mi się fotografować ładowarki oraz kabelka, bo wiadomo, że to w każdym pudełku z tabletem się znajduje.

Wygrać można też inne nagrody, ale o tym piszę już pod zdjęciami.

tablet1

tablet2

tablet3

tablet4

OK, chcę ten tablet! Jak przystąpić?

Aby wziąć udział w Teście Wiedzy, należy zgłosić się do 25 listopada. Zgłaszać się można nawet przez maila. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników w teście wynosi tylko 60 osób.

Zakres tematyczny testu obejmuje zagadnienia związane z historią oraz współczesnością Radomska. Materiały do przygotowań są informacjami ogólnodostępnymi, zawartymi m.in. na tym blogu. Organizatorzy wskazują ten serwis, jako główne (ale nie jedyne) źródło pytań do testu. O tej kwestii piszę też nieco niżej. Test odbędzie się 29 listopada 2015 roku o godz. 14 w radomszczańskim muzeum.

Wszyscy uczestnicy będą rozwiązywali ten sam test, ale zwycięzcy zostaną wyłonieni w osobnych przedziałach wiekowych – „szkoła podstawowa”, „gimnazjum” oraz „16+” (ta kategoria obejmuje także wszystkich pełnoletnich uczestników). Wyniki testu będą ogłoszone tego samego dnia, po niezwłocznym sprawdzeniu testów przez organizatorów.

I właśnie dla osoby, która uzyskała najlepszy wynik w teście (niezależnie od przedziału wiekowego) przewidziano nagrodę w postaci zestawu, którego zdjęcia zamieściłem poniżej. Ponadto dla osób, które zajęły miejsca od I do III w poszczególnych przedziałach wiekowych, przewidziano atrakcyjne nagrody tematyczne oraz dyplomy, a dla wszystkich pozostałych osób biorących udział – dyplomy uczestnictwa.

Warto także zwrócić uwagę na drugą kategorię konkursową – „Pocztówka”. Zwycięski projekt zostanie profesjonalnie wydrukowany i rozdawany mieszkańcom Radomska.

Zobacz regulamin

Pod powyższym linkiem znajdują się wszystkie procedury (adresy do zgłaszania się, przebieg konkursu, szczegółowe zasady), to tylko 1,5 strony!

Co wspólnego z konkursem ma Radomsk.pl?

Organizatorem konkursu jest ZHP Hufiec Radomsko, a z ramienia tej instytucji od 2011 roku (czyli od początku) to ja jestem pomysłodawcą, koordynatorem i prowadzącym. Za każdym razem w organizacji tego przedsięwzięcia wspiera mnie mniejsza lub większa grupa osób.

W tym roku, dla urozmaicenia całej idei, postanowiłem wykorzystać mojego bloga w celu przybliżania uczestnikom historii Radomska. Do tej pory przygotowujących się do konkursu odsyłałem do biblioteki i internetu. Oczywiście teraz też popieram jak najbardziej korzystanie z różnych możliwości przygotowania się.

Warto zaglądać na www.radomsk.pl, ponieważ będzie to główne źródło, z którego powstaną pytania do testu wiedzy. Dotyczy to zarówno materiałów już opublikowanych, jak i tych, które powstaną do dnia, w którym odbędzie się test.

I jeszcze na koniec znów o tablecie – parametry

Nazwa: Prestigio MultiPad Consul 7008 4G
System operacyjny: Android 4.4 KitKat
Procesor: Qualcomm Snapdragon 410, 4-rdzeniowy, 1,2 GHz
Pojemność: 8 GB
Pamięć: 1 GB RAM
Przekątna ekranu: 8 cali
Rozdzielczość ekranu: 1280 x 800 pikseli
Format ekranu: 16:10
Matryca: IPS, świecąca, LCD
Karta bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11/b/g/n
Bluetooth: 4.0
Modem: LTE
Rozdzielczość aparatu przedniego: 0,3 mln pikseli
Rozdzielczość aparatu tylnego: 2 mln pikseli
Czujniki: G-sensor – akcelerometr
Głośnik: tak
Mikrofon: tak
Moduł GPS: tak
Czytnik kart pamięci: microSD/SDHC do 32 GB
Złącze USB: 1x microUSB
Złącze słuchawkowe: tak
Pojemność akumulatora: 3700 mAh
Maksymalny czas pracy: do 3,5 h
Wymiary: 214 x 125 x 9,5 mm
Waga: ok. 330 g
Wyposażenie: instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, ładowarka sieciowa, kabel USB, kabel OTG (przejsciówka microUSB – USB), etui
Gwarancja: 12 miesięcy

OK, to na absolutnym końcu artykułu wstawię ostatnie zdjęcie tabletu, tym razem z innej perspektywy. To powinno już Cię na pewno zachęcić do wzięcia udziału w konkursie! 🙂

tablet5

1754 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj