Tablica poświęcona żołnierzom 27 pułku AK na ścianie kościoła w Żytnie

Ten artykuł dodałem 30.04.2019 roku

Na zewnętrznej ścianie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żytnie, na lewo od drzwi wejściowych, znajduje się tablica poświęcona żołnierzom 27 pułku Armii Krajowej. Tablica ta została odsłonięta w 1983 roku. Poniżej znajduje się treść napisów z tablicy.

ŻOŁNIERZOM 27 PUŁKU ARMII KRAJOWEJ
WALCZĄCYM NA ZIEMI RADOMSZCZAŃSKIEJ
O WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI
W LATACH 1939 – 1945 POD DOWÓDZTWEM
PŁK. FRANCISZKA POLKOWSKIEGO PS. „KORSACH”
POLEGŁYM I ŻYJĄCYM WIERNYM OJCZYŹNIE
DO OSTATNIEGO TCHU

ŻYTNO 1983 R.

TOWARZYSZE BRONI

Na frontowej ścianie kościoła w Żytnie znajdują się także inne tablice – tablica poświęcona Karolowi Kutnickiemu oraz tablica poświęcona Wandzie Malczewskiej.

Na pierwszym planie – tablica poświęcona żołnierzom 27 pułku AK, nieco bliżej drzwi wejściowych do kościoła – tablica poświęcona Wandzie Malczewskiej

103 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.