Wanda Malczewska

Ten artykuł dodałem 26.04.2017 roku

Urodziła się 15 maja 1822 roku w Radomiu. W latach 1870 – 1881 mieszkała w Żytnie w majątku Siemieńskich. W trakcie swego życia m.in. pomagała powstańcom styczniowym, słynęła z niezwykłej pobożności. Zmarła 26 września 1896 roku w Parznie k. Bełchatowa. Była gorliwą katoliczką. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.

Na frontowej ścianie kościoła w Żytnie znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Wandzie Malczewskiej.

481 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.