„Zbija altankę dla Pana Boga”. O Zdzisławie Gebauerze w „Gazecie Radomszczańskiej”

Ten artykuł dodałem 7.05.2017 roku

W „Gazecie Radomszczańskiej” z 4 maja znajduje się mój artykuł na temat zmarłego niedawno Zdzisława Gebauera. Osiem osób wspomina druha, kolegę, nauczyciela, wychowawcę. Tekst znajdziecie na stronie 14. Gazetę będzie można kupić do środy 10 maja, polecam! Oto fragment:

Trudno się pogodzić z tym, że już go nie ma z nami, że odszedł na Wieczną Wartę, ale na szczęście nie odszedł cały, bo nie znam człowieka, który by tyle po sobie zostawił. W stanicy harcerskiej Biały Brzeg wszystko wyszło spod jego ręki. Teraz pewnie zbija altankę na lato dla samego Boga, bo nie znosił bezczynności – tak Zdzisława Gebauera wspomina Radosław Bartnik, były komendant radomszczańskiego hufca ZHP.

radomszczanska_gebauer

Ponadto zachęcam do przeczytania artykułu biograficznego o Zdzisławie Gebauerze. Artykuł znajduje się na moim blogu, można go przeczytać tutaj.

1644 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: