„Zbija altankę dla Pana Boga”. O Zdzisławie Gebauerze w „Gazecie Radomszczańskiej”

Ten artykuł dodałem 7.05.2017 roku

W „Gazecie Radomszczańskiej” z 4 maja znajduje się mój artykuł na temat zmarłego niedawno Zdzisława Gebauera. Osiem osób wspomina druha, kolegę, nauczyciela, wychowawcę. Tekst znajdziecie na stronie 14. Gazetę będzie można kupić do środy 10 maja, polecam! Oto fragment:

Trudno się pogodzić z tym, że już go nie ma z nami, że odszedł na Wieczną Wartę, ale na szczęście nie odszedł cały, bo nie znam człowieka, który by tyle po sobie zostawił. W stanicy harcerskiej Biały Brzeg wszystko wyszło spod jego ręki. Teraz pewnie zbija altankę na lato dla samego Boga, bo nie znosił bezczynności – tak Zdzisława Gebauera wspomina Radosław Bartnik, były komendant radomszczańskiego hufca ZHP.

radomszczanska_gebauer

Ponadto zachęcam do przeczytania artykułu biograficznego o Zdzisławie Gebauerze. Artykuł znajduje się na moim blogu, można go przeczytać tutaj.

972 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.