„Zbija altankę dla Pana Boga”. O Zdzisławie Gebauerze w „Gazecie Radomszczańskiej”

Ten artykuł dodałem 7.05.2017 roku

W „Gazecie Radomszczańskiej” z 4 maja znajduje się mój artykuł na temat zmarłego niedawno Zdzisława Gebauera. Osiem osób wspomina druha, kolegę, nauczyciela, wychowawcę. Tekst znajdziecie na stronie 14. Gazetę będzie można kupić do środy 10 maja, polecam! Oto fragment:

Trudno się pogodzić z tym, że już go nie ma z nami, że odszedł na Wieczną Wartę, ale na szczęście nie odszedł cały, bo nie znam człowieka, który by tyle po sobie zostawił. W stanicy harcerskiej Biały Brzeg wszystko wyszło spod jego ręki. Teraz pewnie zbija altankę na lato dla samego Boga, bo nie znosił bezczynności – tak Zdzisława Gebauera wspomina Radosław Bartnik, były komendant radomszczańskiego hufca ZHP.

radomszczanska_gebauer

Ponadto zachęcam do przeczytania artykułu biograficznego o Zdzisławie Gebauerze. Artykuł znajduje się na moim blogu, można go przeczytać tutaj.

1061 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.