Dom Nauczyciela im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej (tablica na budynku przy placu 3-go Maja)

Ten artykuł dodałem 13.07.2015 roku

Na budynku, w którym znajduje się siedziba radomszczańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, widnieje tablica pamiątkowa.

tablica_dom_nauczyciela_im_tajnej_organizacji_nauczycielskiej

Treść z tablicy:

DOM
NAUCZYCIELA
IM.
TAJNEJ
ORGANIZACJI
NAUCZYCIELSKIEJ

Tablica ta została odsłonięta podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2009 roku, które zbiegły się wówczas z 70. rocznicą powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.

tablica_dom_nauczyciela_im_tajnej_organizacji_nauczycielskiej_calosc

Podczas tychże obchodów w siedzibie Muzeum Regionalnego przyznano Medal Miasta Radomska nauczycielkom kształcącym na tajnych kompletach. Uhonorowano wówczas Janinę Dworecką, Janinę Kaźmierczyk, Helenę Kłych oraz Halinę Nejman.

1599 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)