Kapliczka Wiśniewskich w Biestrzykowie Małym

Ten artykuł dodałem 7.06.2019 roku

W Biestrzykowie Małym (gmina Kobiele Wielkie), przy skrzyżowaniu dróg do Babczowa i Zagórza znajduje się okazała kapliczka. Pochodzi ona z 1937 roku, a jej fundatorami byli Władysław i Helena Wiśniewscy.

Kapliczka ta wykonana jest z czerwonej cegły, z trzema wieżyczkami z przodu. Od frontu znajduje się wejście do środka. W bocznych ścianach są okna. Całość jest bardzo smukła i stylem przypomina mi neogotyk. Położenie na lekkim wzniesieniu sprawia, że ten obiekt wygląda naprawdę imponująco.

535 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: