Które pocztówki zostaną wydrukowane?

W czwartek minął termin dostarczania projektów pocztówek w ramach VII edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku. Należało za pomocą dowolnej techniki (np. zdjęcie, kolaż) zrobić pocztówkę, która związana jest z Radomskiem.

pocztowki_vii_konkurs_wiedzy_o_radomskuTo tylko niektóre z konkursowych projektów pocztówek

W sumie do organizatorów wpłynęło aż 27 projektów. Dziś jury podjęło trudną decyzję, które trzy projekty zostaną profesjonalnie wydrukowane w formie pocztówki oraz nagrodzone. Rozstrzygnięcie poznamy w niedzielę 26 listopada o godz. 14 w galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego. Tam też będzie można za darmo otrzymać każdy z trzech projektów nowych radomszczańskich pocztówek.

Można się jeszcze zapisać do Testu Wiedzy

Aby wziąć udział w Teście Wiedzy, należy zgłosić się do czwartku 23 listopada. Zgłaszać się można nawet przez maila, pisząc na adres pawel.dudek@zhp.net.pl. Można też zgłoszenie dostarczyć pocztą lub osobiście, pod adres: ZHP Hufiec Radomsko, ul. Bugaj 3, 97-500 Radomsko.

Zakres tematyczny testu obejmuje zagadnienia związane z historią oraz współczesnością Radomska. Materiały do przygotowań są informacjami ogólnodostępnymi, zawartymi m.in. na tym blogu. Organizatorzy wskazują ten serwis, jako główne (ale nie jedyne) źródło pytań do testu. Test odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2016 roku o godz. 14 w radomszczańskim muzeum, czyli wtedy gdy zostaną także ogłoszeni zwycięzcy kategorii „Pocztówka”.

Wszyscy uczestnicy będą rozwiązywali ten sam test, ale zwycięzcy zostaną wyłonieni w osobnych przedziałach wiekowych – „szkoła podstawowa”, „gimnazjum” oraz „open” (ta kategoria obejmuje osoby w wieku 16 lat i wszystkie starsze). Wyniki testu będą ogłoszone tego samego dnia, po niezwłocznym sprawdzeniu testów przez organizatorów. Co można wygrać? M.in. taki głośniki bezprzewodowe, pendrajwy, książki, słuchawki. Regulamin, zdjęcia wszystkich nagród oraz inne szczegóły związane z VII edycją Konkursu Wiedzy o Radomsku znaleźć można na blogu w tym miejscu.

Warto dodać, że konkurs jest współfinansowany z budżetu Miasta Radomska. Ja jako instruktor ZHP oraz członek radomszczańskiego hufca jestem organizatorem, a pomagają mi przy tym inni harcerze.

1258 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj