Łukasz Furmańczyk okrąży świat dookoła na rowerze

Łukasz Furmańczyk z Radomska realizuje swoje wielkie marzenie. Właśnie startuje w podróż dookoła świata na rowerze!

Nauczyciele, emeryci i inni pracownicy z Mechanika wspierają Łukasza przed wyjazdem. Fot. Seweryn G.

Potrzeba niesamowitej odwagi, aby podjąć się takiego wyzwania, chociaż jak słuchałem Łukasza dzisiaj na oficjalnym pożegnaniu przed startem, to odniosłem wrażenie, że odwaga w nim jest. Mam nadzieję, że tej odwagi nie będzie musiał bezpośrednio pokazywać, a wszystko pójdzie gładko i bez żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Chyba każdy, kto dziś przybijał piątkę z Łukaszem miał gdzieś z tyłu głowy, że taka wyprawa jest wielkim wyczynem, ogromnym poświęceniem i wysiłkiem. Będziemy tutaj wszyscy trzymać kciuki za naszego radomszczańskiego podróżnika.

Z Łukaszem znam się na dwóch płaszczyznach. Byłem jego nauczycielem w ostatniej klasie technikum, kiedy mieliśmy lekcje wiedzy o społeczeństwie. Nie będę czarował, że nauczyłem go jakichś poważnych kompetencji i że przekazałem jakieś cenne informacje, ale na pewno powtarzałem, że podróżowanie po świecie jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek indziej. Mniej więcej w tym samym czasie gdy byłem jego nauczycielem poznaliśmy się z nieco innej strony (Łukasz, długie rozmowy na temat…).

Będziemy tutaj wszyscy trzymać mocno kciuki, obserwować profil Sunny Cyclist Traveler i czekać do lata 2026 roku. Masz wrócić i nam to wszystko opowiedzieć!

673 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj