Malutkie. Miejsce zbrodni na młodej dziewczynie

Ten artykuł dodałem 17.11.2018 roku

Natrafiłem na to miejsce zupełnie przypadkiem. Z drogi dość dobrze widać lastrikowy krzyż, zwłaszcza jesienią. Dopiero potem zacząłem łączyć ten fakt z dawną opowieścią starszej ode mnie osoby. To właśnie tutaj przed laty dokonano zbrodni na młodej dziewczynie. Jeśli tylko uda mi się znaleźć nieco więcej informacji w prasie z tamtego czasu, to artykuł uzupełnię. Poniżej przedstawiam treść z tablicy upamiętniającej śmierć Grażynki Matyjaszczyk.

zbrodnia_miejsce_grazynka_matyjaszczyk_1

PRZECHODNIU POMYŚL
TU W DN. 13 I 1988 r.
ZOSTAŁA ZAMORDOWANA
DLA ZACHOWANIA
SWOJEJ CZYSTOŚCI
PRZEŻYWSZY LAT 18
Ś.P.
GRAŻYNKA MATYJASZCZYK
POKÓJ JEJ DUSZY

zbrodnia_miejsce_grazynka_matyjaszczyk_2

zbrodnia_miejsce_grazynka_matyjaszczyk_3

292 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.