Murowana kapliczka w drodze do Krzętowa

Ten artykuł dodałem 17.11.2018 roku

Przy drodze prowadzącej z Wielgomłyn do Krzętowa, w odległości nieco ponad półtora kilometra od pierwszych krzętowskich zabudowań znajduje się murowana kapliczka pomalowana na kolor niebieski.

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_1

Obiekt ten zbudowany jest na planie kwadratu. Na cokole znajduje się tekst dziękczynny oraz informacja o roku powstania kapliczki:

KU
CHWALE
CHRYSTUSA
1946

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_2

Kontynuacją cokołu jest krzyż, który stanowi spójny element całej konstrukcji. Gdy fotografowałem ten obiekt w lato 2018 roku, na kapliczce zawieszone były ozdobne kwiaty. W niedalekiej odległości od kapliczki znajduje się okazały pomnik poświęcony okolicznym partyzantom, którzy walczyli z hitlerowcami.

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_3

244 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.