Murowana kapliczka w drodze do Krzętowa

Ten artykuł dodałem 17.11.2018 roku

Przy drodze prowadzącej z Wielgomłyn do Krzętowa, w odległości nieco ponad półtora kilometra od pierwszych krzętowskich zabudowań znajduje się murowana kapliczka pomalowana na kolor niebieski.

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_1

Obiekt ten zbudowany jest na planie kwadratu. Na cokole znajduje się tekst dziękczynny oraz informacja o roku powstania kapliczki:

KU
CHWALE
CHRYSTUSA
1946

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_2

Kontynuacją cokołu jest krzyż, który stanowi spójny element całej konstrukcji. Gdy fotografowałem ten obiekt w lato 2018 roku, na kapliczce zawieszone były ozdobne kwiaty. W niedalekiej odległości od kapliczki znajduje się okazały pomnik poświęcony okolicznym partyzantom, którzy walczyli z hitlerowcami.

kapliczka_murowana_w_drodze_do_krzetowa_3

1017 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: