O tym jak w 1976 roku do Radomska włączono Folwarki, Zakrzówek i inne tereny

Ten artykuł dodałem 2.01.2021 roku

W rozporządzeniu Ministra Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z 29 grudnia 1976 roku znajduje się informacja o terenach, które zostały włączone do miasta Radomska. Radomsko znacznie się wówczas powiększyło. Do miasta włączono obszary sołectw Folwarki i Zakrzówek, część sołectwa Bogwidzowy, część sołectwa Kietlin (wieś Elżbietów) oraz część sołectwa Stobiecko Miejskie. Warto podkreślić, że prawo to zaczęło obowiązywać później niż data rozporządzenia – w dniu 1 lutego 1977 roku. Poniżej znajdują się zdjęcia treści tego rozporządzenia, w których znajdują się szczegóły. Ze względu na zawiłość tego aktu prawnego, opublikowałem go w całości.

Na blogu znajduje się też Uchwała nr XII/72/86 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Piotrkowie Trybunalskim z 20 czerwca 1986 roku w sprawie włączenia do Radomska m.in. wsi Bartodzieje, Bogwidzowy oraz Sucha Wieś.

428 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: