Relacja z VI edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku

Ten artykuł dodałem 28.11.2016 roku

W niedzielę 27 listopada 2016 roku w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego odbyła się szósta edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku. Organizatorem imprezy był Hufiec ZHP Radomsko, a zadanie to zostało sfinansowane z budżetu miasta Radomska.

6konkurswiedzyoradomsku2016_1Fot. Magdalena Siejba

Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach – na projekt pocztówki oraz w teście wiedzy.

Konkurs na projekt pocztówki cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem. W sumie wpłynęły aż 42 prace. Wykonane one były różnorodnymi technikami – od fotografii, poprzez rysunki do wyklejanek. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce: Natalia Grabowska
II miejsce: Olga Ciapińska
III miejsce: Alicja Wojtal.

Praca Natalii Grabowskiej została wydana w formie pocztówki, którą mógł otrzymać każdy, kto pojawił się w niedzielę na konkursie. Zwyciężczyni otrzymała też w nagrodę tablet multimedialny. Nieco więcej informacji na  temat tej pocztówki znajduje się w tym wpisie.

W Teście Wiedzy wzięły udział 43 osoby. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe – szkoła podstawowa, gimnazjum oraz open (dla osób ze szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pozostałych mieszkańców Radomska). Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań dotyczących historii oraz współczesności Radomska, a także okolic. Każdy Czytelnik bloga może zmierzyć się z tym testem, pytania (oraz odpowiedzi) znajdują się tutaj.

6konkurswiedzyoradomsku2016_2Fot. Magdalena Siejba

6konkurswiedzyoradomsku2016_3Fot. Magdalena Siejba

6konkurswiedzyoradomsku2016_4Fot. Magdalena Siejba

6konkurswiedzyoradomsku2016_5Fot. Magdalena Siejba

6konkurswiedzyoradomsku2016_6Fot. Magdalena Siejba

6konkurswiedzyoradomsku2016_7Fot. Magdalena Siejba

Zwycięzcy Testu Wiedzy

kategoria „szkoła podstawowa”
I miejsce – Ola Zych
II miejsce – Kacper Guziak
III miejsce – Michalina Kempska

kategoria „gimnazjum”
I miejsce – Jowita Placzyńska
II miejsce – Alicja Andrzejak
III miejsce – Anna Rak

kategoria „open”
I miejsce – Agata Kempska
II miejsce – Dariusz Kempski
III miejsce – Paulina Zych.

6konkurswiedzyoradomsku2016_8Agata Kempska, zwyciężczyni w Teście Wiedzy. Fot. Magdalena Siejba

Wśród wyżej wymienionych osób, niezależnie do podziału na kategorie wiekowe, najlepszy wynik uzyskała Agata Kempska. To już drugie z kolei zwycięstwo Agaty Kempskiej w tym konkursie. I drugi wygrany tablet, wcześniej udało się to jej rok temu.

Nagrodami w konkursie były tablety, słuchawki, pendrajwy i książki historyczne. O nagrodach można poczytać w tym miejscu.

1321 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: