Konkursu nie będzie…

Dostałem w ostatnim czasie maila z pytaniem o kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Radomsku. Mamy drugą połowę listopada, a o konkursie organizowanym przeze mnie co roku w grudniu nic nie słychać. Zgadza się, nic nie słychać, bo w tym roku konkursu nie będzie… Zrezygnowałem z organizacji tej inicjatywy.

konkurs_wiedzy_o_radomsku_2017_logo
Logo VI edycji

Konkurs Wiedzy o Radomsku (w pierwszych latach w formie quizu) organizowany był od 2011 roku. Byłem jego pomysłodawcą, a także w większości edycji prowadzącym, układającym pytania, załatwiającym wszelkie sprawy organizacyjne i promocyjne. Po tych siedmiu latach doszedłem do wniosku, że idea konkursu się wyczerpała, przynajmniej dla mnie. Zbiegło się to jednocześnie z tym, że mam coraz mniej czasu na tak specyficzną inicjatywę, coraz mniej chętnych do pomocy oraz, co równie istotne, nie jestem od początku lipca 2018 roku członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. A to właśnie radomszczański hufiec ZHP był formalnie organizatorem konkursu. Dzięki takiemu instytucjonalnemu zapleczu bez większych problemów mogłem zarezerwować galerię Muzeum Regionalnego na organizację konkursu, dotrzeć do szkół, mediów. Przede wszystkim jednak hufiec co roku otrzymywał od urzędu miasta dotację, która pokrywała koszty niesamowicie fajnych nagród, drukowania dyplomów, promocji itp. Być może mógłbym w jakiś sposób organizować albo pomagać w organizacji kolejnych edycji konkursu nie będąc już członkiem ZHP, ale nie byłem tym zainteresowany.

Kto wie, może za jakiś czas wrócę do organizacji konkursu. Było to dość ciekawe i miłe doświadczenie. Nie przypisuję sobie jednak wszelkich praw do tego typu inicjatywy. Jeśli więc znajdzie się osoba, która będzie chciała i będzie potrafiła zrobić kolejną edycję, to trzymam kciuki! Warto, abym w tym miejscu wspomniał o kilku osobach, które pomagały mi w organizacji konkursu – to Karina, Magda, Łukasz (dziękuję też wielu innym osobom, angażującym się w pojedyncze edycje). Gratuluję też wszystkim zwycięzcom!

A na koniec zachęcam do przejrzenia archiwalnych artykułów dotyczących konkursu. Znajdziecie tam też arkusze z testami, możecie więc sprawdzić ile wiecie o Radomsku (i okolicach).

Ruszają zapisy do V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku!
Quiz na temat historii Radomska (2011 rok)
Quiz na temat historii Radomska (2011 rok) – pytania i prawidłowe odpowiedzi
Quiz na temat historii Radomska (2012 rok)
Quiz na temat historii Radomska (2012 rok) – pytania i prawidłowe odpowiedzi
Konkurs Wiedzy o Radomsku (2013 rok)
Konkurs Wiedzy o Radomsku (2013 rok) – pytania i prawidłowe odpowiedzi
Konkurs Wiedzy o Radomsku (2014 rok)
Konkurs Wiedzy o Radomsku (2014 rok) – pytania i prawidłowe odpowiedzi
Relacja z V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku
Pytania i prawidłowe odpowiedzi do Testu Wiedzy w V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku (2015 r.)
Pocztówka z Radomska – mozaikowy herb miasta
Już wkrótce VI edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku
2 tablety, 2 pary słuchawek, 10 pendrajwów i 18 książek
Relacja z VI edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku
Sprawdź się! Pytania i odpowiedzi do Testu Wiedzy w VI edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku
Nowa pocztówka – centrum Radomska na rysunku Natalii Grabowskiej (2016)
Ruszają zapisy do VII edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku
Które pocztówki zostaną wydrukowane?
Relacja z VII edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku
Konkurs Wiedzy o Radomsku (2017 r.) – pytania i prawidłowe odpowiedzi

1054 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj