[stare zdjęcie] Kobiele Wielkie w książce Barbary Kocówny o Reymoncie

Ten artykuł dodałem 19.11.2019 roku

Ostatnio wpadła mi w ręce biografia urodzonego w Kobielach Wielkich Władysława Reymonta. To książka autorstwa Barbary Kocówny, mam wydanie z 1986 roku. Na stronie nr 4 znalazłem ciekawe zdjęcie, które wykonał Z. Jaskólski. Przedstawia ono fragment wsi Kobiele Wielkie. Jest wykonane od strony drogi prowadzącej z Radomska. Na pierwszym planie widać znak z nazwą miejscowości. Styl znaku jest archaiczny, bo takie współczesne tabliczki wyglądają już zupełnie inaczej. Sprawdziłem też, w którym miejscu taki znak stoi dzisiaj. Okazuje się, że jest on umieszczony kilkaset metrów wcześniej.

Kolejny element ze zdjęcia to jadący wóz zaprzężony w dwa konie. Widok taki jest coraz rzadszy. Na fotografii dostrzec też można część charakterystycznego budynku – szkoły podstawowej. Co ciekawe, nosi ona imię Władysława Reymonta.

1404 razy oglądano od początku 4 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: