Tablica poświęcona żołnierzom AK na ścianie kościoła w Cielętnikach

Ten artykuł dodałem 4.12.2018 roku

Cielętniki leżą w województwie śląskim, ale dawniej miejscowość ta należała do powiatu radomszczańskiego. Postanowiłem więc dodać kolejny wpis na coś związanego z tą miejscowością.

cieletniki_tablica_ak_na_kosciele_1

Na bocznej, zewnętrznej ścianie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego znajduje się tablica poświęcona żołnierzom AK. Poniżej przedstawiam treść tej tablicy.

ŻOŁNIERZOM
7 DYW.P.
ARMII KRAJOWEJ
WALCZĄCYM o WOLNOŚĆ
i NIEPODLEGŁOŚĆ
POLSKI
1939-1945

PARAFIANIE i KOLEDZY
9.8.1987

cieletniki_tablica_ak_na_kosciele_2

Na tablicy znajduje się także symbol krzyża oraz symbol Polski Walczącej, co widać na załączonym zdjęciu. Nad tablicą jest umieszczono grafikę z wizerunkami świętych. Grafika ta zasłania strzelisty otwór okienny. To nie pierwszy wpis poświęcony Cielętnikom, warto zapoznać się z artykułem o zabytkowej lipie.

244 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.