Tablica poświęcona żołnierzom AK na ścianie kościoła w Cielętnikach

Ten artykuł dodałem 4.12.2018 roku

Cielętniki leżą w województwie śląskim, ale dawniej miejscowość ta należała do powiatu radomszczańskiego. Postanowiłem więc dodać kolejny wpis na coś związanego z tą miejscowością.

cieletniki_tablica_ak_na_kosciele_1

Na bocznej, zewnętrznej ścianie kościoła pw. Przemienienia Pańskiego znajduje się tablica poświęcona żołnierzom AK. Poniżej przedstawiam treść tej tablicy.

ŻOŁNIERZOM
7 DYW.P.
ARMII KRAJOWEJ
WALCZĄCYM o WOLNOŚĆ
i NIEPODLEGŁOŚĆ
POLSKI
1939-1945

PARAFIANIE i KOLEDZY
9.8.1987

cieletniki_tablica_ak_na_kosciele_2

Na tablicy znajduje się także symbol krzyża oraz symbol Polski Walczącej, co widać na załączonym zdjęciu. Nad tablicą jest umieszczono grafikę z wizerunkami świętych. Grafika ta zasłania strzelisty otwór okienny. To nie pierwszy wpis poświęcony Cielętnikom, warto zapoznać się z artykułem o zabytkowej lipie.

775 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: