„Zawsze w rodzinnej ziemi” – zaproszenie na promocję tomiku wierszy

We wtorek 27 września o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się promocja tomiku wierszy Stanisławy Krawczykowskiej pt. „Zawsze w rodzinnej ziemi”.

krawczykowska_zawsze_w_rodzinnej_ziemi_tomik

Tomik pt. „Zawsze w rodzinnej ziemi” to zbiór kilkudziesięciu wierszy na różnorodne tematy – od patriotyzmu, poprzez umiłowanie przyrody, historie życia autorki do rozważań na temat przyszłości świata.

Oto fragment wstępu:

Od dziesięciu lat piszę wiersze i opowiadania. Wszystkie zapamiętane historie opowiadane przez rodziców, sąsiadów i przypadkowe osoby przelewam na papier i w ten sposób staram się upamiętnić otaczającą mnie rzeczywistość. Swoje życiowe doświadczenie pragnę przekazać pod rozwagę każdemu, szczególnie polecam młodym ku przestrodze. Wiele czeka na nas pokus i łatwo utracić godność człowieka. Historia czasu przypomina i daje wyobraźnię o życiu społecznym i rodzinnym, pokazuje jak żyli nasi przodkowie, jak pracowali i czego dokonali. Staram się również opisać ludzi ze środowiska wiejskiego, gdyż każdy z nas może znaleźć tam swoje korzenie.

Niezwykłość tego spotkania będzie polegała na tym, że autorka ma już aż 90 lat. Organizatorzy przygotowują  słodką niespodziankę dla każdego uczestnika promocji. Będzie też można nabyć tomik wraz z podpisem autorki.

Będzie to już czwarta publikacja autorstwa Stanisławy Krawczykowskiej. W 2010 roku ukazał się tomik wierszy pt. „Słowa sercem pisane”, w 2012 roku ukazał się tomik wierszy pt. „Co było jest i być może”, a w 2014 roku ukazała się książka pt. „Co było wybaczyć można lecz zapomnieć trudno”.

1554 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj