Pocztówka z Radomska – mozaikowy herb miasta

Ten artykuł dodałem 30.11.2015 roku

W 2015 roku powstała ciekawa pocztówka związana z Radomskiem. Jej autorem jest Hubert Dróżdż.

pocztowka_mozaikowy_herb_miasta_awers

Na pionowym awersie pocztówki znajduje się herb miasta z podpisem „Moje Radomsko”. Wyjątkowość tej pocztówki polega na tym, że herb jest mozaiką, na którą składa się wiele małych obrazków związanych z Radomskiem. Całość tworzy bardzo ciekawe wrażenie.

pocztowka_mozaikowy_herb_miasta_rewers

Pocztówka powstała w ramach V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku. Projekt Huberta Dróżdża został nagrodzony pierwszym miejscem. Na temat wspomnianego konkursu można przeczytać nieco więcej w tym miejscu.

Pocztówka ma wymiary ok. 148 x 104 mm. Jej nakład to 150 egzemplarzy.

Została ona wydana z pieniędzy publicznych, a w związku z tym była rozdawana za darmo. ZHP Hufiec Radomsko, organizując Konkurs Wiedzy o Radomsku, realizował jedno z zadań publicznych, których zleceniodawcą był Urząd Miasta Radomska.

2651 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: