Pocztówka z Radomska – mozaikowy herb miasta

Ten artykuł dodałem 30.11.2015 roku

W 2015 roku powstała ciekawa pocztówka związana z Radomskiem. Jej autorem jest Hubert Dróżdż.

pocztowka_mozaikowy_herb_miasta_awers

Na pionowym awersie pocztówki znajduje się herb miasta z podpisem „Moje Radomsko”. Wyjątkowość tej pocztówki polega na tym, że herb jest mozaiką, na którą składa się wiele małych obrazków związanych z Radomskiem. Całość tworzy bardzo ciekawe wrażenie.

pocztowka_mozaikowy_herb_miasta_rewers

Pocztówka powstała w ramach V edycji Konkursu Wiedzy o Radomsku. Projekt Huberta Dróżdża został nagrodzony pierwszym miejscem. Na temat wspomnianego konkursu można przeczytać nieco więcej w tym miejscu.

Pocztówka ma wymiary ok. 148 x 104 mm. Jej nakład to 150 egzemplarzy.

Została ona wydana z pieniędzy publicznych, a w związku z tym była rozdawana za darmo. ZHP Hufiec Radomsko, organizując Konkurs Wiedzy o Radomsku, realizował jedno z zadań publicznych, których zleceniodawcą był Urząd Miasta Radomska.

1481 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.