Przeniesiono metalowy krzyż na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa

Ten artykuł dodałem 12.11.2018 roku

W czerwcu 2016 roku opublikowałem artykuł na temat metalowego krzyża znajdującego się na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa. Od tamtego czasu to miejsce nieco się zmieniło. Przedstawiam więc dalszą część artykułu.

metalowy_krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_1

Działka, na której znajduje się krzyż została ogrodzona betonowym płotem. Wcześniej krzyż znajdował się w jej głębi, teraz przeniesiono go bliżej drogi i jest poza ogrodzeniem. Krzyż nie ma już metalowego płotka, ale w sumie ten element nie jest potrzebny skoro z trzech stron otacza go betonowe ogrodzenie. Obok krzyża znajdują się niedawno wypalone znicze. Widać, że ktoś regularnie odwiedza to miejsce i dba o nie.

metalowy_krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_2

W pobliżu krzyża warto zobaczyć kapliczkę św. Jana Nepomucena, grób 11 osób zamordowanych w 1945 roku, a także pamiątkę po pielgrzymach z Piotrkowa Trybunalskiego.

713 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: