Przeniesiono metalowy krzyż na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa

Ten artykuł dodałem 12.11.2018 roku

W czerwcu 2016 roku opublikowałem artykuł na temat metalowego krzyża znajdującego się na skrzyżowaniu dróg do Orzechowa, Orzechówka i Cadowa. Od tamtego czasu to miejsce nieco się zmieniło. Przedstawiam więc dalszą część artykułu.

metalowy_krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_1

Działka, na której znajduje się krzyż została ogrodzona betonowym płotem. Wcześniej krzyż znajdował się w jej głębi, teraz przeniesiono go bliżej drogi i jest poza ogrodzeniem. Krzyż nie ma już metalowego płotka, ale w sumie ten element nie jest potrzebny skoro z trzech stron otacza go betonowe ogrodzenie. Obok krzyża znajdują się niedawno wypalone znicze. Widać, że ktoś regularnie odwiedza to miejsce i dba o nie.

metalowy_krzyz_skrzyzowanie_orzechow_orzechowek_cadow_listopad_2018_2

W pobliżu krzyża warto zobaczyć kapliczkę św. Jana Nepomucena, grób 11 osób zamordowanych w 1945 roku, a także pamiątkę po pielgrzymach z Piotrkowa Trybunalskiego.

236 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.