Tablica ku czci Józefa Sucheniego (Plac Dominikański w Gidlach)

Ten artykuł dodałem 25.04.2017 roku

Na murze budynku oznaczonego numerem 7 przy Placu Dominikańskim w Gidlach znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Józefowi Sucheniemu, znanemu konstruktorowi pługów i innych narzędzi rolniczych.

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_3

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_2

Tablica ta została ufundowana w roku 1988 przez Towarzystwo Przyjaciół Gidel. Oto pełna treść napisów z tablicy:

1871
JÓZEFOWI SUCHENIEMU
ZAŁOŻYCIELOWI PRZEMYSŁU
NA ZIEMI GIDELSKIEJ
TOW. PRZYJACIÓŁ GIDEL
1988

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_1

Obiekt ten można oglądać bez przeszkód, gdyż znajduje się na ścianie obok chodnika. Obecnie w budynku mieści się sklep Delikatesy Centrum. Wiele informacji na temat postaci Józefa Sucheniego można znaleźć w tym artykule. W okolicach Gidel znalazłem także obiekt wykonany przez jego fabrykę (tutaj).

1378 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: