Tablica ku czci Józefa Sucheniego (Plac Dominikański w Gidlach)

Ten artykuł dodałem 25.04.2017 roku

Na murze budynku oznaczonego numerem 7 przy Placu Dominikańskim w Gidlach znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Józefowi Sucheniemu, znanemu konstruktorowi pługów i innych narzędzi rolniczych.

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_3

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_2

Tablica ta została ufundowana w roku 1988 przez Towarzystwo Przyjaciół Gidel. Oto pełna treść napisów z tablicy:

1871
JÓZEFOWI SUCHENIEMU
ZAŁOŻYCIELOWI PRZEMYSŁU
NA ZIEMI GIDELSKIEJ
TOW. PRZYJACIÓŁ GIDEL
1988

sucheni_tablica_pl_dominikanski_gidle_1

Obiekt ten można oglądać bez przeszkód, gdyż znajduje się na ścianie obok chodnika. Obecnie w budynku mieści się sklep Delikatesy Centrum. Wiele informacji na temat postaci Józefa Sucheniego można znaleźć w tym artykule. W okolicach Gidel znalazłem także obiekt wykonany przez jego fabrykę (tutaj).

782 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.