„Na nich warto głosować!” – artykuł z „Tygodnika Piotrkowskiego” z 1989 roku

Natrafiłem na ciekawy artykuł z „Tygodnika Piotrkowskiego” z 1989 roku. Niestety była ta pojedyncza strona i nie mam daty oraz numeru tego wydania, ale zapewne chodzi o maj, ewentualnie kwiecień, gdyż na odwrocie znajduje się konkurs z okazji nadchodzącego dnia dziecka (1 czerwca).

Strona jest na tyle duża, że nie zmieściła się do skanera za jednym razem, stąd to zdjęcie. Niżej znajdują się dwa zeskanowane fragmenty z sylwetkami

W artykule tym zaprezentowane są sylwetki niektórych kandydatów na posłów oraz niektórych kandydatów na senatorów z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, Stronnictwa Demokratycznego i określanych jako bezpartyjnych, którzy uzyskali promocje konwencji partyjnych w wyborach parlamentarnych zarządzonych na 4 czerwca 1989 roku z dwóch okręgów wyborczych – nr 73 (m.in. Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Przedbórz i okolice) i nr 74 (m.in. Bełchatów, Radomsko i spora część obecnego powiatu radomszczańskiego). Wśród osób, które związane były z naszym regionem, opisano krótko sylwetki Witolda Piotrowskiego, Ryszarda Szweda, Pawła Kamińskiego, Jana Błasiaka, Czesława Leszczyńskiego i Grzegorza Woźniaka. Mieszkańcom Radomska znany był (a właściwie będzie – Roman Jagieliński – poseł w kolejnych kadencjach, dość często wizytował w naszym mieście). Z zaprezentowanych w gazecie kandydatów posłem na Sejm RP w wyborach w 1989 roku został tylko Ryszard Szwed, który w drugiej turze wygrał z prezentowanym też Janem Błasiakiem.

Pełna lista posłów wyłonionych w wyborach parlamentarnych w 1989 roku:
– okręg wyborczy nr 73 z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim: Henryk Komar, Anna Dudkiewicz, Andrzej Zawiślak, Teresa Zalewska, Andrzej Bondarewski.
– okręg wyborczy nr 74 z siedzibą w Bełchatowie: Ryszard Szwed, Stanisław Jasiński, Ryszard Brzuzy

Pełna lista senatorów w wyborach parlamentarnych w 1989 roku z okręgu nr 12 – województwo piotrkowskie: Tadeusz Zaskórski, Grzegorz Białkowski

720 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj